magazin
Hogyan lesz A nyaralás egyszerre vicces, de hasonló is a Természetes fényhez? Mitől olyan különlegesek Kurtág György hétköznapjai? Ritkán fordul…
továbbhír
Október 3. és 9. között rendezték meg a War on Screen Fesztivált, mely nevéhez hűen a háborús konfliktusokról szóló filmeket mutat be. A…
továbbhír
Ötödik alkalommal kerül sor idén a Vertigo Média szervezésében az európai filmek fesztiváljára az Art+Cinemában. Az Európai Filmhét részeként június…
továbbhír
A szegedi fesztivál elismeréseit május 28-án, szombaton adták át. Az idei fődíjat, a Zsigmond Vilmos – díjat a Félhomály című magyar dokumentumfilm…
továbbmagazin
A Filmhu és a Fotelmozi közös játékában kettő, Nagy Dénes rendező által dedikált példányt sorsolunk ki a Természetes Fény nemrég megjelent Blu-ray…
továbbmagazin
A második világháborúban járunk, valahol a szovjet fronton. Semetka szakaszvezetőt egy mocsár felderítésére küldik, mire visszaér, a falu civil…
továbbmagazin
Biztosan sokan voltak olyanok, akik ugyan kíváncsiak voltak Enyedi Ildikó nagyszabású Füst Milán-adaptációjára, Kis Hajni szívhez szóló apa-lánya…
továbbmagazin
Itt az év vége, az összegzés ideje. 2021 bőséges év volt a magyar filmiparban, ezért nehéz volt csupán tízet kiválasztani a best of listánkra.…
továbbhír
A legújabb magyar filmek a mozik után először a Filmión láthatók, köztük az olimpiai bajnok, kardvívó fenomén Szilágyi Áronról szóló Egy…
továbbmagazin
Lettországi ködös erdők, arcok, amiket mintha Bruegel festett volna, súlyos morális kérdések, kevés párbeszéd, sok hallgatás. Kíváncsiak voltunk,…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié